Wizyta dzieci żołnierzy ukraińskich w Płońsku
Dzieci żołnierzy ukraińskich, a także te, które straciły swoich rodziców podczas wojny, 14 listopada spotkały się z burmistrzem Miasta Płońsk Andrzejem Pietrasikiem.
45-osobowa grupa dzieci z Dniepru wraz z opiekunami korzysta z miejskiego ośrodka w Goszczycach. Średnich, odpoczywa od wojennej traumy, a także poznaje polską kulturę. To efekt współpracy Gminy Miasto Płońsk, Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer oraz Fundacji Siepomaga.pl
W programie m.in.: wyjazd i zwiedzanie Warszawy, Olsztyna oraz Torunia, wyjazd do planetarium i obserwatorium astronomicznego w Płońsku, na basen, zwiedzanie skansenu w Olsztynku, zajęcia sportowo-rekreacyjne i wycieczki rowerowe.
Wierzymy, że dzięki pobytowi w Płońsku, dzieci z Dniepru poznają polską historię i kulturę, a także znajdą wytchnienie i odpoczynek.
- Życzę Wam, abyście odpoczęli, odzyskali spokój i radość i żebyście pamiętali o Płońsku! – zwrócił się do dzieci z Dniepru burmistrz Andrzej Pietrasik.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!