Wstrzymanie współpracy z rosyjskim Wołgogradem
Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik o wstrzymaniu współpracy z rosyjskim Wołgogradem:
„Relacje Płońska z rosyjskim miastem Wołgograd zostały zawieszone w 2014 r. po zajęciu Krymu Partnerstwo w praktyce nie istnieje.
Głęboko wierzę, że autorytarna władza Putina się skończy, a Rosja stanie się wolnym i demokratycznym krajem. Wierzę również, że w przyszłości wolne społeczności naszych miast będą mogły ze sobą współpracować.
Jednak dziś, w związku z brutalną, bezwzględną i zbrodniczą agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, w imię solidarności Płońska z bohaterskimi Ukrainkami i Ukraińcami, współpraca Płońska z Wołgogradem zostaje wstrzymana w każdym jej aspekcie.”

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!