XV Płońskie Gminne Dożynki 2022
W niedzielę, 11 września 2022r., odbyły się jubileuszowe XV Płońskie Gminne Dożynki. Tym razem gospodarzem wydarzenia było Jeżewo. Uroczystość otworzył gospodarz – Aleksander Jarosławski , Wójt Gminy Płońsk Urzędu Gminy w Płońsku .
Jak co roku, święto plonów rozpoczęło się korowodem dożynkowym oraz uroczystą mszą św. W trakcie jej trwania poświęcono dożynkowe wieńce. Ceremoniał dożynkowy połączony ze wspólnym dzieleniem się chlebem, liczne pokazy, a także występy znanych wykonawców muzyki rozrywkowej to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników w pogodne, niedzielne popołudnie. Nie zabrakło placów zabaw dla dzieci, stoisk wyrobów lokalnych i stoisk gastronomicznych.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele sołectw i miejscowości z gminy Płońsk i sąsiednich, działacze na rzecz lokalnej społeczności, przedstawiciele samorządu i rządu różnych szczebli. Miasto Płońsk reprezentował Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik .
W imieniu miasta Płońsk wieniec dożynkowy złożyli strażnicy miejscy w asyście płońskich mażoretek Mażoretki MCK Diament Płońsk . Wydarzenie uświetnił występ naszej płońskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia” Płońsk pod dyrekcją Leszeka Kalkowskiego .

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!