Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Zakończyliśmy zbiórkę dla Dołbysza

Ocena 0/5

Meble, artykuły spożywcze, środki czystości, zabawki, plecaki i książeczki to tylko część darów, które zebrano w płońskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Trafią one tirem z Płońska do szkoły z internatem w ukraińskim Dołbyszu, w której uczą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dołbysz to polsko-ukraińska wioska w obwodzie żytomierskim. Wieś leży po drodze do Berdyczowa, gdzie jeżdżą transporty humanitarne. Jest tam polska parafia, polski ksiądz, a nazwiska takie jak Malinowski, Kowalski czy Nowakowski to norma. W szkole z internatem w Dołbyszu przebywa 72 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 7 do 20 lat. W większości – Polacy. Placówka jest bardzo skromna. Podopieczni chodzą jeden po drugim w ubraniach i butach. Brakuje jedzenia.
Z podziękowaniami za dary przyjechał 25 kwietnia br. do Płońska proboszcz katolickiej parafii w Dołbyszu ks. Andrzej Mucha.
Zbiórka trwała do 20 kwietnia. Pomoc do Dołbysza trafi w pierwszych dniach maja.
Akcję zorganizowali: Burmistrz Miasta Płońska, Stowarzyszenie „Idziemy na Spacer”, płońskie szkoły podstawowe i przedszkola. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, serdecznie dziękujemy!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności