Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich odbywającym się w Łodzi. W programie m.in. panele dyskusyjne poświęcone doświadczeniom miast w usamodzielnianiu lokalnej energetyki, wsparciom merytorycznym, finansowym i legislacyjnym w zakresie zmian prawnych niezbędnych dla transformacji energetycznej.
Wczoraj, również w Łodzi, odbyło się posiedzenie zarządu Związku Miast Polskich, w którym uczestniczył burmistrz Płońska. Związek zaopiniował m.in. projekty:
- ustawy o ruchu drogowym (rządowy, druk 3049),
- ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej
- ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej,
- ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz ustawy – Prawo oświatowe.
Oprócz burmistrza Płońska w obradach uczestniczy m.in. burmistrz Raciąża.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!