11. miejsce w "Rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy 2014-2021"
Płońsk znalazł się na 11. miejscu w "Rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy 2014-2021" magazynu "Wspólnota" w kategorii miast powiatowych. Od 2004 r., czyli od przystąpienia Polski do UE, Płońsk pozyskał ponad 120 mln zł z Unii Europejskiej. To dzięki nim m.in. powstały:
- obwodnica wschodnia
- obwodnica zachodnia
-obwodnica centrum
- sieć dróg rowerowych
- gruntownie zmodernizowany budynek MCK
- nowe tereny zielone, np. te przy Rutkach
- poddane termomodernizacji budynki szkół i przedszkoli
Najwięcej środków Płońsk pozyskał w ostatnich latach, kiedy zrealizowaliśmy największy w historii, wart 65,5 mln zł projekt pn. "Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej". W kategorii miast powiatowych Płońsk uplasował się najwyżej spośród miast powiatowych na Mazowszu.
W latach 2014-2021 z wydatkami na jednego mieszkańca na poziomie 2967,58 zł.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!