Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Rutki w nowej odsłonie

Ocena 0/5

Miasto Płońsk ubiega się o 9,5 mln zł z tzw. funduszy norweskich. Dzięki tym środkom oraz wkładzie własnym już niedługo zrewitalizowana zostanie zieleń w parku Konstytucji 3 Maja, na rogu ulic ks. J. Popiełuszki i 1 Maja, tereny wzdłuż Płonki, zieleń wzdłuż ul. Północnej, w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz przy placu zabaw.

Oprócz tego zbudowany zostanie podziemny zbiornik retencyjny z pompownią służący do zatrzymania wody deszczowej i jej ponownego wykorzystania. Rutki zostaną poddane procesowi renaturalizacji, czyli przywrócenia do stanu naturalnego . Uruchomiona zostanie nieczynna przepompownia.

- Odmulenie Rutek to pierwszy krok do takiego przygotowania wody, aby można było się w niej kąpać - zapowiedział na antenie Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik

To nie wszystko. Projekt ma zachęcić mieszkańców do z rezygnowania z aut i wybrania rowerów. W centrum miasta pojawią się dwie ogólnodostępne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Stworzony zostanie edukacyjny park wodny, który pozwoli poznać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystywaniem wody opadowej.

Płońsk ubiega się o dofinansowanie z Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Nazwa projektu: „Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu”.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności