Rutki w nowej odsłonie
Miasto Płońsk ubiega się o 9,5 mln zł z tzw. funduszy norweskich. Dzięki tym środkom oraz wkładzie własnym już niedługo zrewitalizowana zostanie zieleń w parku Konstytucji 3 Maja, na rogu ulic ks. J. Popiełuszki i 1 Maja, tereny wzdłuż Płonki, zieleń wzdłuż ul. Północnej, w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz przy placu zabaw.
Oprócz tego zbudowany zostanie podziemny zbiornik retencyjny z pompownią służący do zatrzymania wody deszczowej i jej ponownego wykorzystania. Rutki zostaną poddane procesowi renaturalizacji, czyli przywrócenia do stanu naturalnego . Uruchomiona zostanie nieczynna przepompownia.
- Odmulenie Rutek to pierwszy krok do takiego przygotowania wody, aby można było się w niej kąpać - zapowiedział na antenie Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik
To nie wszystko. Projekt ma zachęcić mieszkańców do z rezygnowania z aut i wybrania rowerów. W centrum miasta pojawią się dwie ogólnodostępne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
Stworzony zostanie edukacyjny park wodny, który pozwoli poznać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystywaniem wody opadowej.
Płońsk ubiega się o dofinansowanie z Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Nazwa projektu: „Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu”.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!