W hołdzie Walczącej Warszawie
W sobotę, 1 sierpnia, od godz. 16.30 na głównych ulicach Płońska będzie można spotkać patrole powstańcze z 1944 r., a o 17 na placu 15 Sierpnia przy odgłosach syren alarmowych oddamy wspólnie z mieszkańcami hołd Walczącej Warszawie. – informuje Sebastian Milewski, dowódca Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk
Prosimy o godne upamiętnienie wydarzeń sprzed 76 lat, zatrzymanie się na głos syren rozbrzmiewających na pamiątkę godziny „W”, by minutą ciszy oddać hołd żołnierzom i ludności cywilnej, którzy przez 63 dni Powstania udowodnili swój patriotyzm oraz pokazali wyjątkowe przywiązanie do stolicy oraz Ojczyzny.
(fot. archiwum UM)

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!