Arcelin- 100-lecie Bitwy Warszawskiej
W sobotę, 22 sierpnia w Arcelinie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Podczas wspólnej sesji trzech rad gmin: Rady Miejskiej w Płońsku, Rady Gminy Płońsk i Rady Gminy Baboszewo przyjęto jednogłośnie stanowisko upamiętniające setną rocznicy szarży pod Arcelinem. Odsłonięto również tablicę wręczoną przez prezydenta RP, która upamiętnia triumf 1. Pułku Szwoleżerów w walkach pod Arcelinem. Dzisiejszą uroczystość zwieńczył pokaz kawaleryjski.
Miasto Płońsk reprezentował burmistrz Andrzej Pietrasik oraz radni Rady Miejskiej.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!