Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejska w Płońsku
Wakacje tuż-tuż, więc to najlepszy moment, żeby przypomnieć najmłodszym, jak odpoczywać mądrze, bezpiecznie i z głową. Na zakończenie Szkolnego Tygodnia Bezpieczeństwa, uczniów klas I–III Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku odwiedził komendant Straży Miejskiej w Płońsku Bogdan Lewandowski.
Była rozmowa o tym, co naprawdę ważne przed letnim wypoczynkiem:
- jak bezpiecznie jeździć na rowerze,
- o czym pamiętać na hulajnodze i rolkach,
- dlaczego kask może uratować zdrowie, a nawet życie,
- jak zachowywać się na drodze, podwórku, nad wodą i w nowych miejscach,
- kiedy i jak korzystać z numerów alarmowych.
Nie zabrakło też rozmowy o nowych przepisach dotyczących kasków oraz o codziennych sytuacjach, w których rozsądek i szybka reakcja mają ogromne znaczenie.
Takie spotkania są ważne, bo bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy, tej przekazanej spokojnie, konkretnie i z przykładami, które dzieci naprawdę zapamiętają.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!