Działania prewencyjne – dystrybucja jodku potasu
- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że w przypadku awarii elektrowni atomowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu konieczne jest podanie osobom przebywającym na zagrożonym terenie# tabletki zawierającej wysokie stężenie stabilnego jodu.
-Wydanie preparatu nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu.
- Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne, więc nie ma konieczności udawania się do nich.
- W przypadku ewentualnej decyzji MSWiA o potrzebie przyjęcia przez mieszkańców tabletek
Jodek Potasu, preparat będzie wydawany w Płońsku w 4 lokalizacjach, w:
- Szpitalu w Płońsku – SPZZOZ, ul. Sienkiewicza 7
- ESKULAPIE - Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej – Poradnia Rodzinna "ESKULAP", Grunwaldzka 11 A
- ZDROWIU - Poradni Grupa Zdrowie Płońsk, ul. H. Sienkiewicza 7
- Urzędzie Miejskim w Płońsku, ul. Płocka 39
Jednocześnie MSWiA informuje, że Państwowa Agencja Atomistyki i Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej prowadzą stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze.
Wyniki monitoringu oraz komunikaty dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/web/paa
Szczegółowe informacje na temat profilaktyki jodowej dostępne są w załączonych grafikach (granatowe tło) – prosimy o zapoznanie się.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!