Europejski Tydzień Mobilności
Od dziś, tj. od 16 września 2022r., startuje Europejski Tydzień Mobilności. W tym roku pod hasłem "Przesiądź się i jedź". Do uczestnictwa - przemierzając miasto naszym elektrycznym autobusem - zaprasza Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień Bez Samochodu - 22 września. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerz, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu. Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.
W Płońsku każdego dnia zaplanowaliśmy działania, które zachęcają szczególnie dzieci, ale również dorosłych do włączenia się w to tygodniowe wydarzenie. Zwieńczeniem akcji będzie 22 września - czwartek - Dzień Bez Samochodu, w którym Burmistrz Płońska zaprasza na spotkanie z nim w miejskim autobusie linii żółtej.
Tego dnia Burmistrz wyruszy z przystanku "Dworzec Autobusowy Warszawska" o godz. 7:05 i przejedzie 1 cały kurs. Będzie można porozmawiać o płońskich inwestycjach, o tym, co jest obecnie wykonywane w rynku i na ulicach przyległych, co to jest biomasa i dlaczego Płońsk jest w gronie szczęśliwców, którym nie zabraknie węgla.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!