Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Egzamin ósmoklasisty 2022

Ocena 0/5

Informacja o egzaminie ósmoklasisty w dn. 24 -26 maja 2022r.

W 2022r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dn.  24-26 maja (wtorek – czwartek).

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.
W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości
i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty w br.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

  • o 60 minut – w przypadku języka polskiego,
  • o 50 minut – w przypadku matematyki oraz,
  • o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

W 2022r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych 332 uczniów z czterech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płońsk.

W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Informacja przygotowana w oparciu o dane przekazane przez dyrektorów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płońsk oraz danych zamieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności