Egzamin ósmoklasisty 2022
Informacja o egzaminie ósmoklasisty w dn. 24 -26 maja 2022r.
W 2022r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dn. 24-26 maja (wtorek – czwartek).
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości
i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.
Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty w br.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
- o 60 minut – w przypadku języka polskiego,
- o 50 minut – w przypadku matematyki oraz,
- o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.
W 2022r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych 332 uczniów z czterech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płońsk.
W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Informacja przygotowana w oparciu o dane przekazane przez dyrektorów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płońsk oraz danych zamieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!