Bezpieczniej i wygodniej - wkrótce remont ulicy 1 Maja oraz chodników na Wojska Polskiego
Płońskie ulice sukcesywnie stają się bardziej przyjazne i bezpieczne dla wszystkich mieszkańców. Właśnie zrobiliśmy kolejny, kluczowy krok w stronę poprawy komfortu życia w naszym mieście. Dzisiaj, 10 czerwca Burmistrz Andrzej Pietrasik podpisał umowę z wykonawcą prac, firmą Romil Sp. z o.o. z Warszawy, którą reprezentował Prezes Zarządu Michał Łaniewski. Dzięki temu już niebawem ruszą wyczekiwane zmiany w infrastrukturze drogowej Płońska.
Modernizacja obejmie miejsca, z których każdego dnia korzysta bardzo wielu z nas – w drodze do pracy, urzędu, sklepów czy punktów usługowych. Na ulicy 1 Maja nową, równą nawierzchnię zyska odcinek jezdni od ronda przy budynku Starostwa Powiatowego aż do skrzyżowania z ulicą Popiełuszki. Z kolei na ulicy Wojska Polskiego całkowicie odnowimy wysłużone chodniki po obu stronach drogi. Nowe trotuary to ogromna zmiana na lepsze przede wszystkim dla pieszych. Seniorzy, rodzice z wózkami oraz osoby z niepełnosprawnościami zyskają bezpieczną, stabilną i pozbawioną barier przestrzeń do codziennego poruszania się.
Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Łączny koszt prac wyniesie 1 187 111,98 złotych brutto, jednak znaczną część tej kwoty, bo aż 70 proc. pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę gwarantującą te fundusze Burmistrz podpisał z Wojewodą Mazowieckim w kwietniu tego roku.
Nowe, komfortowe drogi i bezpieczne chodniki będą gotowe najpóźniej do 30 września 2026 roku. Doskonale wiemy, że remonty w gęsto zabudowanym centrum miasta bywają wyzwaniem dla kierowców i pieszych. Dlatego wspólnie z wykonawcą dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Przed rozpoczęciem robót szczegółowo poinformujemy Państwa o czasowej organizacji ruchu, aby każdy mógł spokojnie zaplanować swoje codzienne dojazdy. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość – wspólnie zmieniamy Płońsk na lepsze.
Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!