Bezpieczeństwo i najwyższa jakość – rewitalizacja kamienic w rynku pod nadzorem
Płońsk robi kolejny, ważny krok w stronę nowoczesnej, komfortowej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej. Dzisiejszego poranka, 10 czerwca, Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik podpisał umowę na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad flagowym zadaniem „By lepiej razem nam się żyło – etap I i II”. To gwarancja, że nadchodzące zmiany zostaną wykonane z najwyższą starannością i poszanowaniem lokalnej historii.
Do nadzoru nad budową wybraliśmy, w oparciu o przepisy dotyczące zamówień publicznych firmę, DWOBUD Sławomir Dwojakowski z siedzibą w Komorowie. Koszt tej usługi to 118 080,00 zł brutto. Jest to inwestycja w absolutne bezpieczeństwo i trwałość przyszłych prac.
Doświadczenie, które chroni historię Płońska
Planowane inwestycje znajdują się obecnie na etapie szczegółowych uzgodnień z konserwatorem zabytków. To kluczowy moment, dlatego ogromnym atutem wybranego inspektora jest jego 34-letnie doświadczenie zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów zabytkowych. Wykonawca doskonale zna specyfikę pracy z zaleceniami konserwatorskimi, co daje nam pewność, że historyczne walory Płońska zostaną w pełni zabezpieczone, a nowe elementy idealnie wpiszą się w unikalny klimat naszego miasta.
Ochrona interesów mieszkańców i stała kontrola
Zgodnie z podpisaną umową, inspektor nadzoru będzie pełnił rolę „oczu i uszu” Urzędu oraz samych mieszkańców na placu budowy. Do jego najważniejszych zadań należy:
- regularna obecność na budowie,
- kontrola materiałów: rygorystyczne sprawdzanie jakości materiałów i eliminowanie jakichkolwiek wyrobów wadliwych,
- pilnowanie terminów i budżetu: bieżąca analiza ryzyka, aby ukończyć roboty budowlane w przewidzianym terminie, czyli do 31 października 2027 roku,
- długofalowa opieka: nadzór nie kończy się z chwilą oddania inwestycji – inspektor będzie dokonywał systematycznych przeglądów w okresie gwarancyjnym.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027. Dzięki unijnemu wsparciu możemy sięgać po nowoczesne rozwiązania, podnoszące komfort życia w naszym mieście.
Wykonawcą robót budowlanych, zgodnie z umową podpisaną przez Burmistrza w marcu br., jest firma AMAT Sp. z o.o. z Warszawy. Wartość prac to ponad 10 mln złotych.
***
By lepiej razem nam się żyło - etap I
2 kwietnia 2025 r. podpisano umowę o dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet IX Mazowsze bliższe obywatelom dzięki Funduszom Europejskim, Działanie 9.1 Rewitalizacja miast.
Wartość projektu - 7 863 764,44 zł
Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich – 4 999 999,75 zł
Okres realizacji – 2024-2027
By lepiej razem nam się żyło – etap II
4 lipca 2025 r. podpisano umowę o dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet IX Mazowsze bliższe obywatelom dzięki Funduszom Europejskim, Działanie 9.1 Rewitalizacja miast.
Wartość projektu – 3 570 970,01 zł
Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich – 2 546 122,29 zł
Okres realizacji – 2024-2027
#FunduszeEuropejskie
#FunduszeUE


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!