Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do akcji „Dumni z Polski”

Ocena 0/5

Szkoły w woj. mazowieckim przystąpiły do kampanii „Dumni z Polski”

Każda szkoła, która nosi imię wielkiego Polaka, ma szczególne powody do dumy i spełnia w swojej społeczności lokalnej ważną misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć te placówki – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce. Trafiły do nich bezpłatne materiały edukacyjne o tematyce patriotycznej, przybliżające sylwetki wybitnych Polaków i ich osiągnięcia. W pakiecie znalazły się również biało-czerwone gadżety, m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy.

W województwie mazowieckim kampanią została objęta Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Coniewie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Akcja „Dumni z Polski” to świetny pomysł – ocenia dyrekcja szkoły w Coniewie, zapowiadając, że materiały wykorzystane zostaną m.in. podczas dorocznego turnieju wiedzy historycznej. Kolejną okazją będą uroczystości patriotyczne, podobnie jak w przypadku szkoły w Płońsku.

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły się gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności