Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Kolejna pomoc dla Ukrainy

Ocena 0/5
Dziś 3 listopada Stowarzyszenie „Idziemy na Spacer” i burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik przekazali księdzu Wiaczesławowi Doroszowi dyrektorowi Caritas Diecezji Lwowskiej 6 aparatów do dializ. Sprzęt medyczny trafił do Płońska ze Szwecji.
Aparaty do dializ jeszcze do niedawna pracowały w Goeteborgu. Są w pełni sprawne. Trafią teraz m.in. do Winnicy, Lwowa i Kijowa. Sprzęt medyczny osobiście przewiezie ks. Wiaczesław Dorosz.
Dotej pory do Ukrainy trafiło z Płońska około 20 transportów z pomocą humanitarną – do Kijowa, Winnicy, obwodu żytomierskiego, Tarnopola, Berdyczowa, Baranowki, Dołbysza, do Wschodniej Ukrainy i Czernichowa. Oprócz tirów dary przewożone są mniejszymi busami, które wcześniej służyły do dowozu pracowników z Ukrainy.

Galeria zdjęć

Księża, Burmistrz Płońska, Prezes Stowarzyszenia oraz pracownicy stoją przy aparacie do dializ Burmistrz Płońska i ksiądz Wiaczesławowi Doroszowi ubrani w garnitur wymieniają sie wizytówkami dwóch panów transportuje aparat do dializ dwóch panów transportuje aparat do dializ do budynku Stowarzyszenia Idziemy na spacer na plandece samochodu cieżarowego widać napis #PolandFirstToHelp na tle flagi Ukrainy i Polski
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności