Kolejna pomoc dla Ukrainy
Dziś 3 listopada Stowarzyszenie „Idziemy na Spacer” i burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik przekazali księdzu Wiaczesławowi Doroszowi dyrektorowi Caritas Diecezji Lwowskiej 6 aparatów do dializ. Sprzęt medyczny trafił do Płońska ze Szwecji.
Aparaty do dializ jeszcze do niedawna pracowały w Goeteborgu. Są w pełni sprawne. Trafią teraz m.in. do Winnicy, Lwowa i Kijowa. Sprzęt medyczny osobiście przewiezie ks. Wiaczesław Dorosz.
Dotej pory do Ukrainy trafiło z Płońska około 20 transportów z pomocą humanitarną – do Kijowa, Winnicy, obwodu żytomierskiego, Tarnopola, Berdyczowa, Baranowki, Dołbysza, do Wschodniej Ukrainy i Czernichowa. Oprócz tirów dary przewożone są mniejszymi busami, które wcześniej służyły do dowozu pracowników z Ukrainy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!