Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Komunikat dot. oświetlenia ulicznego

Ocena 0/5
Szanowni Państwo,
Dziękujemy za uwagi dotyczące oświetlenia ulicznego i konstruktywną krytykę. Podobnie jak Państwo, chcielibyśmy, aby latarnie zapalały się jak najwcześniej i świeciły jak najdłużej.
Niestety, ze względu na skokowy wzrost cen dostaw i dystrybucji energii o 139 procent od 2017 r. jesteśmy zmuszeni ograniczyć działanie oświetlenia ulicznego.
Nakonkretne decyzje dotyczące oświetlenia czekaliśmy do zakończenia procedury przetargowej na dostawy energii w 2023 r.
Niestety – żadna ze spółek skarbu państwa, ani inny podmiot, który mógłby sprzedać nam energię, nie złożyła oferty. Oznacza to dla nas bardzo poważne skutki finansowe. Najprawdopodobniej będziemy płacić około 1 000 zł za 1 MWh w 2023 r., czyli o 60 procent więcej niż w roku bieżącym!!!
Oznacza to potrzebę skrócenia czasu funkcjonowania oświetlenia w mieście. Nie może to się jednak stać bez zgody Energi Oświetlenie, która jest właścicielem większości lamp i słupów w Płońsku.
Nie poddajemy się. Zaproponujemy spółce Energa Oświetlenie następujące rozwiązania:
1) Lampy będą włączane 0,5 h po zachodzie słońca i wyłączane 0,5 h przed wschodem (obecnie 1,40 h). W nocy – od godz. 1:00 do godz. 5:00 lampy będą wyłączone.
2) Oświetlenie należące do Gminy Miasto Płońsk będzie funkcjonowało tak samo jak w pkt. 1.
3) Oświetlenie terenów zielonych i ścieżek rowerowych nie będzie funkcjonowało przez całą dobę.
4) Oświetlenie wokół Rutek będzie włączane 0,5 h po zachodzie słońca i działało do godz. 22:00.
5) Targowisko „Mój Rynek” – oświetlenie będzie załączane i wyłączane przez pracowników Referatu Obsługi Targowisk w godzinach funkcjonowania tego targowiska.
6) Targowisko Manhattan – wyłączeniu podlegają wszystkie lampy, z wykluczeniem 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Żołnierzy Wyklętych oraz 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Kruszewskiego.
7) Oświetlenie przy ulicach niezabudowanych zostanie wyłączone.
Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne, bo idealne byłoby zapewnienie oświetlenia ulic od zmroku do świtu.
Niestety ze względu na niezależne od nas czynniki i potrzebę przetrwania trudnej dla samorządu sytuacji finansowej, musimy postępować racjonalnie.
Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
O szczegółowych rozwiązaniach będziemy informować Państwa po ustaleniach z firmami energetycznymi.
Andrzej Bogucki
Sekretarz Miasta
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności