Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Miasto Płońsk będzie miało system zarządzania oświetleniem ulicznym 

Ocena 0/5

22 stycznia 2024 r., w ratuszu Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik oraz Marcin Gołuchowski, przedstawiciel Energa Oświetlenie Sp z o.o., podpisali umowę dotyczącą konserwacji oświetlenia ulicznego będącego własnością Spółki Energa Oświetlenie z siedzibą w Sopocie oraz wyposażenia Gminy Miasto Płońsk w system zarządzenia tym oświetleniem.
Na czym to będzie polegało?
Na terenie miasta funkcjonuje 1357 punktów świetlnych, pogrupowanych w 50 obwodów. System ten umożliwi sterowanie obwodami oświetlenia, pozwoli także na regulowanie natężenia tego oświetlenia.
Co to oznacza dla mieszkańców?
Szacuje się, że instalacja systemu sterowania przełoży się na oszczędność energii elektrycznej czynnej zużywanej na potrzeby oświetlenia o ok. 30 %  wobec czego, zwrot koszów instalacji systemu powinien być sfinansowany ze zmniejszenia kosztów zużycia energii.
Termin wykonania robót związanych z instalacją systemu zarządzania oświetleniem ustalono do 31.03.2024 r.

Całkowita wartość umowy: 3 087 109,13 zł (za wdrożenie systemu zarządzania i konserwację oświetlenia).
Koszt instalacji systemu został rozłożony na 8 lat do 30.09.2032 r.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności