Mieszkańcy Płońska uczcili 78. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego
W wyjątkowym miejscu i w wyjątkowej oprawie mieszkańcy Płońska uczcili 78. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. W swoim przemówieniu burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik przypomniał wydarzenia 1 sierpnia 1944 r. Podkreślił znaczenie Powstania Warszawskiego, dzięki któremu w pamięci kolejnych pokoleń przetrwała nadzieja na niepodległą ojczyznę:
- Gdyby nie Powstanie Warszawskie, nie byłoby zrywów wolnościowych w roku 1956, 1968, 1970, "Solidarności" roku 1980 i czasu przełomu 1989 r. Nie byłoby demokratycznej Polski i wolnego samorządu.
Burmistrz zwrócił też uwagę na rolę pamięci o Powstaniu. Mówił również o potrzebie pomocy walczącej z Rosją Ukrainie.
Rekonstrukcję przysięgi powstańców i posterunku powstańczego przygotowała Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk, a koncert (nie)zakazanych piosenek - Mck Płońsk. Tradycyjnie o godzinie 17. - na pamiątkę godziny "W" - zostały uruchomione syreny alarmowe.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!