Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Pierwszy miejski autobus elektryczny

Ocena 0/5

Burmistrz Płońska podpisał dziś umowę na zakup autobusu klasy mini marki automet electric. Będzie to pierwszy autobus komunikacji miejskiej, który pojawi się na naszych drogach najpóźniej w sierpniu przyszłego roku.

- To historyczny moment - powiedział dziś Andrzej Pietrasik podczas podpisania umowy z przedstawicielami firmy Automet GROUP Sp. z o o Sp. K, która dostarczy Gminie Miasto Płońsk pierwszy miejski autobus elektryczny.

Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 80 kW i zabiera na pokład 22 pasażerów. Jak zapewnia producent, baterię ładuje się w ciągu 4 godzin. Jej moc wystarcza na całodniową pracę.

Urząd Miejski jest w trakcie drugiego przetargu na autobus miejski, tym razem - spalinowy, ale spełniający normy europejskie.

Powstaną dwie linie autobusowe, nowe wiaty przystankowe i elektroniczny system informujący o godzinach przyjazdu autobusów. Jest prawdopodobne, że trasa przejazdów zostanie zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb pasażerów już po rozpoczęciu funkcjonowania komunikacji. Ceny biletów będą symboliczne, a w przyszłości przejazdy - być może - będą bezpłatne.

***
Wartość umowy: 1 363 731,75 zł
Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem zewnętrznym w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 konkursu nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-052/17, Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałanie 4.3.1 Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.

Galeria zdjęć

Pierwszy miejski autobus elektryczny (1) Pierwszy miejski autobus elektryczny (3) Pierwszy miejski autobus elektryczny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności