Pierwszy miejski autobus elektryczny
Burmistrz Płońska podpisał dziś umowę na zakup autobusu klasy mini marki automet electric. Będzie to pierwszy autobus komunikacji miejskiej, który pojawi się na naszych drogach najpóźniej w sierpniu przyszłego roku.
- To historyczny moment - powiedział dziś Andrzej Pietrasik podczas podpisania umowy z przedstawicielami firmy Automet GROUP Sp. z o o Sp. K, która dostarczy Gminie Miasto Płońsk pierwszy miejski autobus elektryczny.
Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 80 kW i zabiera na pokład 22 pasażerów. Jak zapewnia producent, baterię ładuje się w ciągu 4 godzin. Jej moc wystarcza na całodniową pracę.
Urząd Miejski jest w trakcie drugiego przetargu na autobus miejski, tym razem - spalinowy, ale spełniający normy europejskie.
Powstaną dwie linie autobusowe, nowe wiaty przystankowe i elektroniczny system informujący o godzinach przyjazdu autobusów. Jest prawdopodobne, że trasa przejazdów zostanie zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb pasażerów już po rozpoczęciu funkcjonowania komunikacji. Ceny biletów będą symboliczne, a w przyszłości przejazdy - być może - będą bezpłatne.
***
Wartość umowy: 1 363 731,75 zł
Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem zewnętrznym w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 konkursu nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-052/17, Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałanie 4.3.1 Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!