Płońscy strażacy-ochotnicy otrzymali od miasta sprzęt ratowniczy
OSP Płońsk coraz bliżej włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Płońscy strażacy-ochotnicy otrzymali od miasta sprzęt ratowniczy o wartości 74 325,98 zł.
23 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku burmistrz Andrzej Pietrasik, prezes OSP Płońsk Marek Szydłowski oraz komendant PSP w Płońsku st. bryg. Artur Czachowski podpisali porozumienie w sprawie włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Płońsku w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Porozumienie stanowi podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki OSP do ksrg.
- Włączenie OSP w Płońsku do krsg to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. System określa szereg działań nie tylko gaśniczych, ale również w zakresie ratownictwa specjalistycznego. I oznacza wzrost poziomu bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Płońska, powiatu, ale również województwa mazowieckiego – mówił komendant PSP w Płońsku st. bryg. Artur Czachowski.
Płońska OSP otrzymała sprzęt ratowniczy zakupiony przez Gminę Miasto Płońsk o wartości ponad 70 000,00 zł, m.in. kamerę termowizyjną, przecinarkę do stali, betonu i asfaltu, nożyce hydrauliczne, piłę do cięcia szyb, wentylator oddymiający i ubrania specjalistyczne.
- Mimo ograniczeń budżetowych znalazłem pieniądze na zakup sprzętu, ponieważ jest to priorytet. Dziękuję strażakom z OSP Płońsk za akcje ratownicze związane z podtopieniami spowodowanymi intensywnymi opadami deszcz – mówił burmistrz Andrzej Pietrasik.
- Sprzęt pozwala uzupełnić nasze zasoby. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi oraz Radzie Miejskiej za pomoc, którą nam okazują – stwierdził prezes OSP w Płońsku Marek Szydłowski.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!