Płońsk uczcił 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia o godzinie 17.00 w Płońsku – podobnie jak w całej Polsce – zatrzymał się codzienny rytm miasta. W godzinę "W" mieszkańcy wspólnie oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego, które 81 lat temu rozpoczęło heroiczną walkę o wolność stolicy i całego kraju.
Na zaproszenie Burmistrza Andrzeja Pietrasika mieszkańcy zgromadzili się na rynku miejskim, by w symbolicznej ciszy i skupieniu uczcić pamięć poległych powstańców. W programie wydarzenia znalazło się uruchomienie syren alarmowych (zarówno stacjonarnych, jak i należących do służb), wystrzał biało-czerwonych rac dymnych, a także wspólne śpiewanie pieśni powstańczych przez członków Klubu Senior + w Płońsku.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!