Płońskie Senioralna po raz 8.
W sobotę, 9 sierpnia w Miejskie Centrum Kultury w Płońsku po raz ósmy odbyły się Płońskie Senioralna. Święto seniorów zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasto Płońsk Andrzeja Pietrasika i płońską Radę Seniorów. Współorganizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku.
- Zasłużony czas odpoczynku nie musi oznaczać stagnacji, izolacji czy zaniechania wszelkiej aktywności. W Płońsku udowadnianie to na co dzień. Bez aktywności płońskich seniorów życie publiczne Płońska nie byłoby takie samo - mówił dziś Andrzej Pietrasik.
Burmistrz podkreślił również zaangażowanie seniorów w życie miasta:
- Dziękuję za państwa obecność podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez miejskie jednostki, obchodów świąt państwowych i uroczystości miejskich. Dziękuję za spotkania z dziećmi oraz młodzieżą i dzielenie się z nimi swoim doświadczeniem.
O współpracy z miastem podczas organizacji Senioraliów mówiła przewodnicząca Płońskiej Rady Seniorów Krystyna Dylewska, która życzyła uczestnikom udanej zabawy. Tradycją Płońskich Senioraliów jest tort, który fundują przewodniczący rady: miasta, gminy i powiatu. W tym roku byli to Arkadiusz Barański , Andrzej Stolpa i Włodzimierz Kędzik.
Artystyczną oprawę zapewnili: Chór Aktywne Słowiki z Centrum Aktywnego Seniora, Chór Echo i Artystycznej Grupy Teatralnej z KlubSenior+ w Płońsku. Na zakończenie tej części uroczystości na scenie wystąpił zespół Płocka 56.
Po uroczystości w sali kinowej Senioralna przeniosły się na taras MCK. W taneczną podróż uczestników zabrał zespół Star Dance.
Sponsorami wydarzenia byli: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Retauracja-Hotel "Nieskromne Smaki", Grupa Scotia, Durasan Group i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów "AS".
Senioralia zostały objęte patronatem przez Płońsk w Sieci, Radio Płońsk 93,6 FM, EXTRA Płońsk i Głos Seniora.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!