Miasto Płońsk partnerem projektu Mazowiecka Szkoła Przyszłości
Wakacje jeszcze trwają, a płoński samorząd już myśli o edukacji. 29 lipca Miasto Płońsk podpisało umowę o partnerstwie z Województwem Mazowieckim dotyczącą realizacji projektu Mazowiecka Szkoła Przyszłości.
Do udziału w nim zostały zakwalifikowane trzy szkoły podstawowe, w których wyniki egzaminu ósmoklasisty, na podstawie danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, były w 2024
r. równe bądź niższe od średniej w regionie.
Są to:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego;
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza;
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II.
Łącznie 1113 uczniów oraz 23 nauczycieli.
- To projekt nakierowany na poprawę jakości nauczania. Bardzo potrzebny i oczekiwany przez uczniów, nauczycieli i samorząd – mówi Burmistrz Andrzej Pietrasik.
Dzięki udziałowi w projekcie szkolne pracownie zostaną doposażone w sprzęt do prowadzenia zajęć eksperymentalnych i interdyscyplinarnych, uczniowie będą mogli korzystać z zajęć dodatkowych, wycieczek oraz aplikacji rozwijających kompetencje kluczowe i społeczno-emocjonalne, a nauczyciele z warsztatów z zakresu efektywnego uczenia się i pracy metodą eksperymentu ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania analitycznego myślenia.
Projekt planowany jest do realizacji w latach 2025-2029.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!