Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Podpisanie umowy na przebudowę dworca PKP i wieży ciśnień

Ocena 0/5

17 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Płońsku Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik podpisał umowę z wykonawcą przebudowy dworca PKP i wieży ciśnień Mirosławem Klimkowskim z firmy "Mirmex".

Wartość umowy: 6 371 400,00 zł

W ramach projektu pn. "Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku" w budynku byłego dworca PKP powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień - planetarium i obserwatorium astronomiczne.

Główne zadania:

  • Remont i przebudowa budynku dawnego dworca PKP i wieży ciśnień i stworzenie w nich Muzeum Ziemi Płońskiej, planetarium oraz obserwatorium astronomicznego
  • Blisko 1000 m2 nowej powierzchni użytkowej w budynkach
  • Ponad 3500 m2 zagospodarowanych terenów wokół nich
  • Nowy budynek przy istniejącej wieży ciśnień z kopułą do obserwacji i z windą
  • Zegar słoneczny umożliwiający prezentację historycznego sposobu odmierzania czasu.
  • Zbiornik wodny zamontowany obok wieży ciśnień

Działania kulturalno-edukacyjne – 6 wydarzeń kulturalnych

  • Kosmiczny start
  • Wieczór z gwiazdami
  • Plener malarski „Płońsk na płótnie”
  • Jarmark św. Michała
  • Festiwal Teatrów Lalkowych „Calineczka”
  • Festiwal Kultury Żydowskiej

 

Lider projektu: Gmina Miasto Płońsk

Partnerzy projektu: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, University for Green Development z Bryne (Norwegia).

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności