Podpisanie umowy na przebudowę dworca PKP i wieży ciśnień
17 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Płońsku Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik podpisał umowę z wykonawcą przebudowy dworca PKP i wieży ciśnień Mirosławem Klimkowskim z firmy "Mirmex".
Wartość umowy: 6 371 400,00 zł
W ramach projektu pn. "Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku" w budynku byłego dworca PKP powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień - planetarium i obserwatorium astronomiczne.
Główne zadania:
- Remont i przebudowa budynku dawnego dworca PKP i wieży ciśnień i stworzenie w nich Muzeum Ziemi Płońskiej, planetarium oraz obserwatorium astronomicznego
- Blisko 1000 m2 nowej powierzchni użytkowej w budynkach
- Ponad 3500 m2 zagospodarowanych terenów wokół nich
- Nowy budynek przy istniejącej wieży ciśnień z kopułą do obserwacji i z windą
- Zegar słoneczny umożliwiający prezentację historycznego sposobu odmierzania czasu.
- Zbiornik wodny zamontowany obok wieży ciśnień
Działania kulturalno-edukacyjne – 6 wydarzeń kulturalnych
- Kosmiczny start
- Wieczór z gwiazdami
- Plener malarski „Płońsk na płótnie”
- Jarmark św. Michała
- Festiwal Teatrów Lalkowych „Calineczka”
- Festiwal Kultury Żydowskiej
Lider projektu: Gmina Miasto Płońsk
Partnerzy projektu: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, University for Green Development z Bryne (Norwegia).



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!