Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Podpisanie umowy na renowację ołtarza

Ocena 0/5
W środę 11 maja burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał z proboszczem Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Płońsku ks. kan. Januszem Rumińskim umowę o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie i restauratorskie w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w celu realizacji zadania pn.: "Dofinansowanie prac związanych z ochroną i konserwacją zabytków".
Zadanie dotyczy prac konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego.
Ołtarz główny pochodzi z XVII w., jest wykonany z drewna, jego wysokość wynosi 8 metrów. Został wpisany, podobnie jak kościół z dzwonnicą, do rejestru zabytków w 1956 r.
Dotacja z budżetu miasta wynosi 50 000,00 zł.
 
- Cieszę się, że mam wsparcie Urzędu Miasta i pana burmistrza. Cieszę się też, że pan burmistrz dba o najstarszy kościół w mieście. Przez wieki w tym kościele modlili się wierni z całego Płońska, mówiąc, że "idą do świętego Michała" albo, że "idą do karmelitów". Współpraca parafii z Urzędem Miasta jest dobra, bo wspólnie działamy na rzecz naszego społeczeństwa. Dziękuję za wsparcie. - powiedział proboszcz parafii św. Michała Archanioła, ks. kan. Janusz Rumiński.

Galeria zdjęć

Podpisanie umowy na renowację ołtarza. Podpisanie umowy na renowację ołtarza Podpisanie umowy na renowację ołtarza
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności