Podpisanie umowy na renowację ołtarza
W środę 11 maja burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał z proboszczem Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Płońsku ks. kan. Januszem Rumińskim umowę o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie i restauratorskie w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w celu realizacji zadania pn.: "Dofinansowanie prac związanych z ochroną i konserwacją zabytków".
Zadanie dotyczy prac konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego.
Ołtarz główny pochodzi z XVII w., jest wykonany z drewna, jego wysokość wynosi 8 metrów. Został wpisany, podobnie jak kościół z dzwonnicą, do rejestru zabytków w 1956 r.
Dotacja z budżetu miasta wynosi 50 000,00 zł.
- Cieszę się, że mam wsparcie Urzędu Miasta i pana burmistrza. Cieszę się też, że pan burmistrz dba o najstarszy kościół w mieście. Przez wieki w tym kościele modlili się wierni z całego Płońska, mówiąc, że "idą do świętego Michała" albo, że "idą do karmelitów". Współpraca parafii z Urzędem Miasta jest dobra, bo wspólnie działamy na rzecz naszego społeczeństwa. Dziękuję za wsparcie. - powiedział proboszcz parafii św. Michała Archanioła, ks. kan. Janusz Rumiński.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!