Podziękowanie za wsparcie ukraińskich dzieci
Konsul Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі Andrij Zahorski i Sekretarz Ambasady Oleksandr Popov 15 października spotkali się z burmistrzem Płońska Andrzej Pietrasik, by podziękować za zorganizowanie w Miejskim Ośrodku w Goszczycach czterech turnusów kolonii dla 200 dzieci z Ukrainy.
- Chciałbym bardzo podziękować za przyjęcie przez państwa dzieci z Ukrainy. To bardzo ważne, że dzięki państwa gościnności dzieci z naszego kraju miały okazję wypocząć z dala od wojny - powiedział podczas dzisiejszej wizyty konsul Ambasady Ukrainy w Polsce Andrij Zahorski.
Cztery turnusy trwały od 28 sierpnia do 29 września. Organizatorami kolonii byli: Gmina Miasto Płońsk, Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer, Fundacja Poland Helps i Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.
W koloniach uczestniczyły dzieci, których rodzicie zginęli w wyniku wojny, w tym dzieci ukraińskich pograniczników. Uczestnicy kolonii zwiedzili Warszawę Toruń, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a Dom Pamięci w Płońsku, planetarium i obserwatorium oraz pływalnię.
Dzieci pochodziły ze Lwowa, Kijowa, Winnicy, Baranówki, Łucka, Tarnopola, Berdyczowa, Poninki i Żytomierza.
Burmistrz zadeklarował dalszą pomoc dla Ukrainy i chęć zorganizowania przyszłorocznego wypoczynku dla ukraińskich dzieci.
Burmistrz Andrzej Pietrasik oraz szef Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer otrzymali od konsula Andrija Zahorskiego za współpracę międzynarodową przyznane przez Ukraińską Służbę Graniczną.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!