Przejażdżka rowerowa z olimpijczykami kolarstwa
14 września 2022r., jednym z wydarzeń zaplanowanych w kalendarzu imprez, który znajdziecie tutaj https://plonsk.pl/europejski-tydzien-sportu-dla... - była zapowiadana przejażdżka rowerowa z olimpijczykami kolarstwa Tadeuszem Mytnikiem i i Mieczysławem Nowickim. Płońskimi ścieżkami rowerowymi przejechali się uczniowie szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku wraz z opiekunami.
Peleton prowadził komendant naszej płońskiej Straży Miejskiej Bogdan Lewandowski a zamykał Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik wraz z dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku Waldemarem Kunickim. Spotkanie zakończyło się burzliwą dyskusją na hali sportowej. Olimpijczycy opowiedzieli o swojej ścieżce kariery, ile w życiu przejechali kilometrów, a także czym się kierować podczas wyboru roweru . Były pytania, anegdoty, dobra energia i oczywiście idealna pogoda. Zachęcamy niezmiennie do korzystania z płońskich ścieżek rowerowych , których od ubiegłego roku, tj. oddania do użytku obwodnicy zachodniej, mamy blisko 25 km.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!