II Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Płońsk z 2 nagrodami w II Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
W poniedziałek, 12 września 2022r., podczas odbywającej się w Rzeszowie VII konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” Płońsk odebrał dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Jednostek Samorządu Terytorialnego. Na trzecim miejscu podium Płońsk znalazł się w kategorii na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd W Polsce i otrzymał status „Drugiego V-ceLidera”. Oprócz tego Płońsk otrzymał tytuł Energetycznego Inwestora Roku z zakresu Transportu. Wyróżnienie to zostało przyznane „za zaangażowanie w modernizację sektora energii w obszarze inwestycji przyczyniającego się do realizacji założeń polityki klimatyczno-energetycznej” . Płońsk został nagrodzony za projekt pn. „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”, w ramach którego powstały dwie obwodnice – zachodnia św. Jana Pawła II, obwodnica centrum miasta, 10 km nowych dróg rowerowych, trzy parkingi „parkuj i jedź”, a także ekologiczna komunikacja miejska.
Organizatorami konkursu są Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską, partnerem strategicznym Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., a sponsorami wspierającymi PGE Obrót S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprócz Płońska w rankingu wyróżnione zostały m.in. Tychy, Krosno, Michałowice i Rzeszów. W zastępstwie Burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika statuetki dla Płońska w Rzeszowie odebrał Filip Przedpełski, rzecznik naszego ratusza.
Brawo Płońsk!
Fot. z gali - A Surowiec - Rzeszów konferencja


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!