Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Stanowisko w sprawie wyrażenia poparcia dla realizacji, przedstawionego przez PKP Intercity S.A., planu rozwoju sieci połączeń kolejowych, obejmującego relację Warszawa-Gdynia przez Sierpc - z uwzględnieniem Płońska

Ocena 0/5

Rada Miejska w Płońsku z inicjatywy Klubów Radnych: Porozumienia Samorządowego Ziemi Płońskiej, Koalicji Obywatelskiej oraz Niezależni Płońsk przyjęła jednogłośnie podczas dzisiejszej sesji stanowisko w sprawie wyrażenia poparcia dla realizacji, przedstawionego przez PKP Intercity S.A., planu rozwoju sieci połączeń kolejowych, obejmującego relację Warszawa-Gdynia przez Sierpc - z uwzględnieniem Płońska jako jednego z przystanków na tejże trasie.

Możliwość uruchomienia takiej trasy w ramach koncepcji „Kolej dla lokalnych społeczności” została ogłoszona pod koniec września w planach rozwojowych spółki PKP Intercity S.A.. Byłoby ono możliwe dzięki zakupowi taboru hybrydowego, czyli takiego który mógłby poruszać się zarówno po liniach zelektryfikowanych, jak i niezelektryfikowanych, takich jak linia Nasielsk-Sierpc.

„Prowadzona obecnie modernizacja drogi krajowej nr 7, jak też zwiększenie prędkości na niezelektryfikowanej do tej pory linii kolejowej Sierpc-Nasielsk, nie wypełnia w pełni potrzeb mieszkańców Płońska w zakresie mobilności i transportu w celach zawodowych, turystycznych i szkolnictwa na poziomie średnim oraz wyższym. Nie ulega wątpliwości, że to transport kolejowy jest najbardziej bezpieczną, przyjazną środowisku i niezawodną formą podróżowania” – czytamy w dokumencie.

Radni podkreślają w stanowisku, że mieszkańcy Płońska – ważnego ośrodka społecznego, gospodarczego i kulturalnego w powiecie, znajdującego się w fazie intensywnego rozwoju oczekują bezpośredniego, komfortowego i szybszego połączenia ze stolicą oraz innymi miastami w Polsce. „Zakup taboru hybrydowego stanowi szansę dalszego rozwoju naszej miejscowości i będzie stanowić realną odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców w zakresie transportu do stolicy i dalekobieżnego” – piszą.

Burmistrz Andrzej Pietrasik podziękował Radnym za przyjęcie stanowiska oraz Posłowi Adamowi Krzemińskiemu za złożenie stosownej interpelacji do właściwego ministerstwa. Sam również się pod stanowiskiem podpisał. Zapowiedział dalsze działania w sprawie – wspólnie ze Starostą i innymi samorządowcami z powiatu.
  Stanowisko zostanie przekazane Ministrowi Infrastruktury, Prezesowi Zarządu spółki PKP Intercity S.A., Prezesowi Zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. oraz parlamentarzystom z okręgu. Jego pełną treść publikujemy w załączeniu.

Galeria zdjęć

Stanowisko Radnych Rady Miejskiej  5 Stanowisko Radnych Rady Miejskiej  4 Stanowisko Radnych Rady Miejskiej  3 Stanowisko Radnych Rady Miejskiej  2 Stanowisko Radnych Rady Miejskiej  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności