Spotkanie przedstawicieli gmin i starostw w Opinogórze
Burmistrz Andrzej Pietrasik i pracownicy Urzędu Miejskiego w Płońsku uczestniczyli w spotkaniu przedstawicieli gmin i starostw zorganizowanym w Opinogórze przez Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Podczas spotkania Dyrektor Departamentu Marcin Podgórski przedstawił przepisy obowiązujących na Mazowszu aktów prawa miejscowego dotyczących ochrony powietrza – znowelizowaną uchwałę antysmogową oraz Program Ochrony Powietrza.
Ponadto zaprezentowano założenia multisamorządowego projektu pn. „Wsparcie mazowieckich gmin w realizacji programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2022-2027.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!