Spotkanie świąteczno-noworoczne samorządowców Diecezji Płockiej
Na zaproszenie Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik w dniu 8 stycznia br. wziął udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym samorządowców Diecezji Płockiej, które odbyło się w sali barokowej dawnego Opactwa Benedyktyńskiego w Płocku.
Spotkanie było okazją do złożenia życzeń, a także do rozmów na temat współpracy na rzecz mieszkańców gmin, miast i województwa.
Podczas dzisiejszego wydarzenia zaprezentowano również dokumenty - bezcenne pergaminy z roku 1289 i 1347, które po wielu latach, po kradzieży przez hitlerowców w czasie II wojny światowej, wróciły do Archiwum Diecezjalnego w Płocku. Z tej okazji spotkaniu towarzyszył wykład dr Anny Saliny pt. "Płockie archiwalia kościelne. Zagrabione, odzyskane, poszukiwane?".

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!