Święto Patrona w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku
Święto Patrona w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Tak relacjonuje dzisiejsze święto
24 stycznia obchodziliśmy niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień - Święto Patrona - wszechstronnego artysty, Stanisława Wyspiańskiego. Słowno - muzyczną ucztę duchową rozpoczął Dominik Kałdon, wprowadzając zgromadzoną publiczność w śpiewany tekst wiersza ,,…I ciągle widzę ich twarze...”, pisanego przez młodopolskiego twórcę do Adama Chmiela.
Wspominający młodość dziadek, w rolę którego wcielił się Miłosz Zabłocki, przeniósł nas do przeszłości, a następnie skonfrontował swoje wizje z teraźniejszością. Towarzyszyła mu wnuczka- Ninka Olewnik z klasy 3 b, która swoją dziecięcą dociekliwością sprawiała, że dziadek i polonistka (Agata Łukasiewicz ) przypomnieli publiczności fakty i ciekawostki z życia patrona – Stanisława Wyspiańskiego.
Usłyszeliśmy, co lubił robić nasz mistrz, gdzie najczęściej spędzał czas, z kim się przyjaźnił i oczywiście, jakim był uczniem. Nie zabrakło też informacji na temat pasji i zainteresowań tego niezwykle ciekawego artysty.
Doniosłego charakteru uroczystości nadał odśpiewany przez całą społeczności hymn szkoły, pt. ,,Pan Wyspiański". Wzruszającym momentem było wprowadzenie wszystkich w nostalgiczną atmosferę polskości, za którą tak bardzo tęsknił młodopolski dramatopisarz. Artystyczny popis ,,Walca a-moll” Fryderyka Chopina zaprezentował Gabriel Falęcki.
Widzowie mogli także nacieszyć oko wspaniałymi tańcami.Obejrzeliśmy skocznego krakowiaka,wykonanego z dziecięcą radością przez uczniów z 3 b oraz nasz narodowy taniec polonez,który po mistrzowsku zaprezentowała klasa 6s.
Na naszą uroczystość przybyli goście w osobach Pani wiceburmistrz Teresy Kozery oraz Pani Justyny Ciarkowskiej -przewodniczącej Rady Rodziców. Dyrektor szkoły, p.Teodozja Gorlewska, skierowała do wszystkich występujących serdeczne słowa uznania za artystyczny hołd złożony naszemu patronowi.
Wielkie brawa dla naszych aktorów, miłośników muzyki, tańca i śpiewu Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy do fotogalerii.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!