Logo Urzędu Miasta w Płońsku

W drodze do gwiazd

Ocena 0/5

Dziś Urząd Miejski w Płońsku odwiedzili nauczyciele, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Był to przystanek w przemarszu do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Płońsku. 

W ten sposób płońska "Trójka" włączyła się w ogólnopolską akcję POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency „DOGOŃ ASTRONAUTĘ”. Wydarzenie związane jest z kosmiczną misją Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego.

Zadaniem uczestników ogólnopolskiej inicjatywy było grupowe pokonanie symbolicznego dystansu – 400 km. Jest to średnia wysokość orbity, po której Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię, czyli właśnie 400 km.

Dokładnie o 9.30 cała społeczność szkoły, na czele z panią dyrektor Teodozją Gorlewską, wyruszyła spod budynku do płońskiego Ratusza, gdzie odbyło się spotkanie z zastępcą burmistrza Teresą Kozerą. 

Następnie barwny korowód udał się do Planetarium i Obserwatorium, aby zostawić tam „Kapsułę Czasu” z listem dla przyszłych pokoleń. 

- Uczestnicząc w tym wydarzeniu, w pewnym sensie opowiadamy o marzeniach, które stają się rzeczywistością. Wspieramy odwagę i determinację naukowców, astronautów i wizjonerów, którzy poświęcają swoje życie na badanie odległych galaktyk - wyjaśnia Milena Jakubiak ze Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku

Na miejscu uczestników marszu przywitali pracownicy Planetarium - Sylwia Krzemińska i Adam Derdzikowski, którzy przybliżyli zebranym znaczenie eksploracji kosmosu.

Galeria zdjęć

505902245_1134969255335153_854283352433788538_n 506288219_1134969545335124_8274833617275704789_n 506534067_1134969408668471_7383700921707782223_n 506627719_1134969472001798_2310161820358894510_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności