W drodze do gwiazd
Dziś Urząd Miejski w Płońsku odwiedzili nauczyciele, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Był to przystanek w przemarszu do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Płońsku.
W ten sposób płońska "Trójka" włączyła się w ogólnopolską akcję POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency „DOGOŃ ASTRONAUTĘ”. Wydarzenie związane jest z kosmiczną misją Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego.
Zadaniem uczestników ogólnopolskiej inicjatywy było grupowe pokonanie symbolicznego dystansu – 400 km. Jest to średnia wysokość orbity, po której Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię, czyli właśnie 400 km.
Dokładnie o 9.30 cała społeczność szkoły, na czele z panią dyrektor Teodozją Gorlewską, wyruszyła spod budynku do płońskiego Ratusza, gdzie odbyło się spotkanie z zastępcą burmistrza Teresą Kozerą.
Następnie barwny korowód udał się do Planetarium i Obserwatorium, aby zostawić tam „Kapsułę Czasu” z listem dla przyszłych pokoleń.
- Uczestnicząc w tym wydarzeniu, w pewnym sensie opowiadamy o marzeniach, które stają się rzeczywistością. Wspieramy odwagę i determinację naukowców, astronautów i wizjonerów, którzy poświęcają swoje życie na badanie odległych galaktyk - wyjaśnia Milena Jakubiak ze Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku
Na miejscu uczestników marszu przywitali pracownicy Planetarium - Sylwia Krzemińska i Adam Derdzikowski, którzy przybliżyli zebranym znaczenie eksploracji kosmosu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!