Wyjątkowa msza w intencji pokoju na Ukrainie
W minioną niedzielę, 17 sierpnia w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku odbywał się msza w intencji doświadczonej wojną Ukrainy.
Przewodniczył jej grekokatolicki biskup diecezji olsztyńsko-gdańskiej ks. Arkadiusz Trochanowski. Mszę koncelebrował ks. dziekan Zbigniew Sajewski – proboszcz Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. W liturgii uczestniczyło ponad 100 wiernych – głównie z Ukrainy. Samorząd Miasto Płońsk reprezentowali Burmistrz Andrzej Pietrasik i Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Barański.
Po zakończonej liturgii w ogrodach parafialnych odbyło się polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!