Dzień przyjaźni polsko-chorwackiej w Płońsku
Dziś w naszych szkołach podstawowych zrobiło się wyjątkowo kolorowo i międzynarodowo. Wszystko za sprawą Dnia przyjaźni polsko-chorwackiej, który zorganizowały płońskie podstawówki.
Były flagi, chorwackie potrawy, quizy, piosenki i mnóstwo dobrej zabawy, a wszystko po to, żeby pokazać, jak ważne są relacje między naszymi narodami.
W wydarzeniach uczestniczył Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik wraz z pracownikami Wydziału Współpracy oraz Pozyskiwania Środków Finansowych w Urzędu Miejskiego Płońsk.
Z okazji Dnia przyjaźni polsko-chorwackiej Wydział Współpracy oraz Pozyskiwania Środków Finansowych płońskiego ratusza przygotował także okolicznościową wystawę o naszym mieście partnerskim.
Płońsk od lat jest miastem partnerskim chorwackiego Čakovca, a taka współpraca to nie tylko oficjalne wizyty, ale też prawdziwa przyjaźń między ludźmi.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!