Gmina Miasto Płońsk 3. w Polsce w XXXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2025
Od 26 maja do 1 czerwca w ramach tego wydarzenia zorganizowano w Płońsku 172 imprezy sportowo-rekreacyjne. Do udziału w akcji przystąpiło 18 podmiotów – miejskie przedszkola i szkoły podstawowe, Językowo-Sportowe Niepubliczne Przedszkole „Mali Giganci”, Niepubliczne Przedszkole „Kangurek”, Niepubliczne Przedszkole „Planeta Przedszkolaka”, MOPS, MCK, MCSiR, Miejska Biblioteka Publiczna, Football School Płońsk oraz Uczniowski Klub Sportowy Ronin Team.
O wyniku Płońska zadecydowała liczba sportowych wydarzeń oraz liczba uczestników biorących w nich udział w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.
Zgodnie z Regulaminem Turnieju za zajęcie 3. Miejsca Miasto Płońsk otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 000,00 zł na organizację pikniku sportowo-rekreacyjnego.
Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW).
Celem turnieju jest wzmożenie motywacji osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami, do wyjścia z domu i integracji rodzin oraz społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.
W 2025 r. Płońsk uczestniczył w akcji po raz 4. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Aktywność dla wszystkich”.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!