Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Płońsk będzie miał Młodzieżową Radę Miejską 

Ocena 0/5

W czwartek, 20 marca Radni Rady Miejskiej w Płońsku podjęli uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Kadencja radnych będzie trwała 2 lata. 

Głównym celem powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej jest zwiększenie udziału młodzieży w życiu publicznym, kształtowanie postaw obywatelskich i upowszechnianie idei samorządowej. 

W 16 – osobowej radzie zasiądą szósto-, siódmo- i ósmoklasiści. Każda z czterech płońskich szkół podstawowych, w zależności od ogólnej liczby uczniów, otrzyma od 3 do 5 mandatów i przeprowadzi wewnętrzne – równe, bezpośrednie i tajne - wybory. 

Aby ubiegać się o miejsce w młodzieżowej radzie trzeba zebrać co najmniej 10 podpisów uczniów popierających daną kandydaturę. 

Młodzi radni, na swoich sesjach, będą opiniować projekty uchwał, zarządzeń i inne materiały dotyczące młodzieży przekazane do konsultacji przez Burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika bądź Przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Barańskiego, podejmować działania na rzecz niepełnoletnich płońszczan i współpracować z samorządami uczniowskimi, jednostkami organizacyjnymi miasta oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie organizacji imprez i uroczystości. 

Uchwała wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Młodzieżowa Rada będzie miała swojego dorosłego opiekuna – radnego, pracownika urzędu lub jednostki organizacyjnej miasta.

Już teraz zachęcamy młodzież do uczestnictwa w nadchodzących wyborach.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności