Płońska zieleń miejska budzi się do życia
Wiosna, to czas w którym przyroda budzi się do życia, a pracownicy Zarządu Dróg i Mostów pod okiem ogrodniczki miejskiej Małgorzaty Melińskiej i przy wsparciu burmistrza Andrzeja Pietrasika, intensywnie działają i dbają o nasze miasto. Tylko w ostatnim roku na utrzymanie zieleni Urząd Miejski przeznaczył ponad 1 mln zł.
Parki, zieleńce i skwerki zajmują 30,5 ha powierzchni miasta. Prawie drugie tyle (niespełna 25 ha) to tzw. tereny zielone niezagospodarowane, w większości pasy drogowe. Aktualnie na wielu z nich można podziwiać piękne krokusy. Na rondach, klombach, rabatach i w donicach, co roku pojawia się ok. 4 500 roślin sezonowych.
W ciągu 5 ostatnich lat posadzonych zostało ponad 1 200 drzew, blisko 40 000 krzewów, 2 500 pnączy i 70 000 kwiatów cebulowych.
Topowe projekty dotyczące zieleni z trzech ostatnich lat to:
- rewaloryzacja zabytkowego parku podworskiego w Poświętnem (w toku),
- zielone fasady i fronty z pnączy w centrum Płońska,
- odbetonowanie i uporządkowanie terenu po dawnych ogródkach działkowych wzdłuż Płonki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!