Wydział Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Płońsku znów pełen studentów
8 października 2022 r., odbyła się inauguracja nowego Roku Akademickiego 2022/23 , w której wziął udział Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik. Inaugurację uświetnił wykład dr Krzysztofa Gawkowskiego nt. „Bezpiecznie miasto w świecie nowoczesnych technologii”. Tuż po nim, podczas krótkiej prelekcji Burmistrz Płońska opowiedział o swojej ostatniej wizycie w Brukseli, która tematyką spotkań w Komitecie Reginów i wizytami studyjnymi potwierdziła konieczność cyfryzacji miast. Opowiedział o wdrażanych systemach cyfryzacji w Lipsku i Dreźnie. Burmistrz wspomniał też o tym, że Płońsk jest najmniejszym Polskim miastem należącym do Porozumienia Burmistrzów dla Ochrony Klimatu i Energii, co stawia nas w pozycji lidera w tym zakresie.
Ciekawostka – Drezno buduje nowy magistrat, który w całości oparty będzie na digitalizacji miasta. Prace mają ukończyć się już w 2025 r. Zważywszy, że Płońsk czeka podobny proces, już teraz trzeba podpatrywać, jak robią to inni na świecie.
Studentom życzymy owocnego roku, łatwych sesji i TYLKO pozytywnych zaliczeń.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!