Za nami Płońska Wielkanoc w Rynku
W niedzielę, 13 kwietnia odbyła się Płońska Wielkanoc w Rynku. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, Zastępca Burmistrza Teresa Kozera, Radni Rady Miejskiej w Płońsku, Poseł na Sejm Maria Koźlakiewicz, Starosta Powiatu Płońskiego Artur Adamski, Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła ks. Kan. Janusz Rumiński, proboszcz parafii św. O. Pio ks. Tomasz Markowicz, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Łukasz Gołębiewski oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jolanta Marzęcka.
Podczas uroczystości na rynku nie zabrakło wielkanocnego poczęstunku, błogosławieństwa i życzeń. Po symbolicznym podzieleniu się jajkiem na scenie zaprezentowały się dzieci z płońskich szkół podstawowych.
Wielkanocy towarzyszył jarmark. Najmłodsi mogli przejechać się kolejką elektryczną, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych oraz obejrzeć pokaz kulinarny w wykonaniu szefa kuchni Roberta Borzymowskiego.
Plac 15 Sierpnia ozdobiły przepiękne dekoracje wykonane przez uczniów płońskich szkół i przedszkoli. Ich kreatywność, talent i zaangażowanie sprawiły, ze przestrzeń ta zyskała wyjątkowy i kolorowy charakter.
Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku oraz Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.
Partnerem - Samorząd Województwa Mazowieckiego.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!