Logo Urzędu Miasta w Płońsku
Powróć do: Wydarzenia kulturalne

Plener malarski „Płońsk na płótnie"

Za nami dwa plenery malarskie przewidziane do realizacji w ramach projektu „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku”.  Plenery malarskie to wydarzenia kulturalne, które poprzez twórczość malarską mają utrwalić obecny, a w 2023 roku zrewitalizowany historyczno-architektoniczny wizerunek dawnego dworca PKP oraz zabytkowej wieży ciśnień.

W dniach 29 i 30 maja 2021 r. Płońsk gościł aż 15 artystów malarzy, którzy w swoich pracach uwiecznili ich piękno. 30 maja odbył się również wernisaż, na którym zaprezentowano prace powstałe w czasie pleneru oraz twórczość obecnych malarzy. Wystawa była dostępna dla wszystkich zainteresowanych m.in. mieszkańców Płońska oraz lokalnych artystów do 30 czerwca 2023 r.

W kolejnej odsłonie tegorocznego pleneru, który zorganizowano 12 czerwca, budynek dworca i wieży ciśnień uwieczniali uczniowie zajęć plastycznych

i artystycznych prowadzonych w MCK w Płońsku oraz dzieci z płońskich szkół (15 osób).


Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=SkOMdYr9WDE

Drugi plener malarski odbył się 29 września 2023 r. i uczestniczyło w nim dziesięciu lokalnych artystów i twórców, którzy starali się przelać na płótno piękno dwóch rewitalizowanych w ramach projektu budynków: dworca PKP oraz wieży ciśnień.