Wolność nie jest dana raz na zawsze
11 listopada 2022r., w Płońsku odbyły się obchody z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zainaugurowała je msza św. w intencji ojczyzny odprawiona w kościele św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Płocką, Wolności i Grunwaldzką pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W swoim przemówieniu burmistrz Andrzej Pietrasik mówił o jedności i potrzebie współpracy. Nawiązał do postaci Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego i Wincentego Witosa. Burmistrz, mówiąc o wolności, nawiązał do sytuacji w Ukrainie, która walczy o swoją niepodległość w wojnie z Rosją. W uroczystościach z okazji Święta Niepodległości wzięli udział parlamentarzyści - senator Jan Maria Jackowski, poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska, przewodniczący Rady Miejskiej i Rady Powiatu wraz z radnymi, przedstawiciele administracji samorządowej, kombatanci, przedstawiciele organizacji i instytucji działających na terenie miasta i powiatu, reprezentanci służb mundurowych, a także delegacje ze szkół.
Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego delegacje złożyły kwiaty na mogile żołnierzy z roku 1920. Oprawę muzyczną zapewniła płońska Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Con Grazia".

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!