Ograniczenie funkcjonowania oświetlenia ulicznego oraz oświetlenia na terenach miejskich
Mając na uwadze wzrost stawki za dostawę 1 kWh energii elektrycznej (o 71% w porównaniu do poprzedniego roku), Miasto Płońsk rozpoczęło działania polegające na ograniczeniu funkcjonowania oświetlenia ulicznego oraz oświetlenia na terenach miejskich, tj. w parkach, na terenach zielonych, ścieżkach rowerowych oraz targowiskach miejskich.
Oświetlenie będzie działać w poniższy sposób:
1. Oświetlenie uliczne – oświetlenie będzie włączane 1 godz. po zachodzie słońca i wyłączane 1,5 godz. przed wschodem słońca.
2. Na targowisku Manhattan – wyłączeniu podlegają wszystkie lampy, z wykluczeniem 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Żołnierzy Wyklętych oraz 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Kruszewskiego – te lampy będą działać jak oświetlenie w pkt. 3.
3. Oświetlenie na terenach zielonych i ścieżkach rowerowych będzie wyłączone od północy (godz. 00:00) do świtu, z zastrzeżeniem pkt 4.
4. Oświetlenie zlokalizowane wokół zbiornika Rutki oraz oświetlenie na placu zabaw Jordanek będzie funkcjonowało tak jak w pkt 1.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!